Kategorijos archyvas: Informavimui

Paprastas malkų pardavimas gali virsti dideliu verslu

Paprastas malkų pardavimas gali virsti dideliu verslu

Parduodate malkas: patarimai, kaip   organizuoti vykdomą veiklą?

Šiandien žmonės renkasi vykdyti labai įvairias veiklas: vieni gamina rankų darbo papuošalus, antri – konditerijos gaminius, tuo tarpu treti – parduoda medieną ar jos gaminius. Ne išimtis yra ir malkų pardavimas. Na, o tam, kad veiklą vykdyti sektųsi puikiai, o gauti rezultatai – džiugintų, reikia suprasti, kokios yra sėkmės paslaptys. Viena iš jų – tinkamas veiklos organizavimas. Tad kaip ją organizuoti?  Netrukus apie tai kalbėsime toliau.

Nuspręskite, kokia bus jūsų veiklos apimtis

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį reikėtų numatyti iš anksto ir to griežtai laikytis ateityje, yra toks: numatyti, kokia  bus jūsų veiklos apimtis. Ir nors veiklos apimtį apibrėžia įvairūs  elementai, svarbiausia orientuotis šį vos kelis iš jų. Tai – paruošiamos bei parduodamos produkcijos kiekis (numatykite, kiek  malkų  galite sau leisti ar norite parduoti per sezoną), o taip pat įvardinkite ir darbo laiką (ar dirbsite  kiekvieną dieną, ar tik darbo dienomis, kokios bus darbo valandos ir pan.).

Nuspręskite, ar samdysite buhalterį ar buhalterines paslaugas teikiančią įmonę

Malkų pardavimas –  veikla, kuri gali būti vykdoma tik tuo atveju, jei bus vedama buhalterinė apskaita. Belieka tik pridurti, kad buhalterinės apskaitos vedimas yra daug žinių, laiko bei pastangų  reikalaujantis procesas, todėl iš anksto svarbu rasti klausimą į atsakymą, ką pasirinksite: buhalterinė apskaitą vesite aptys, samdysite buhalterį ar kreipsitės į įmones, kurios teikia buhalterines paslaugas. Telieka tik pastebėti, kad visai nesvaru, ką pasirinksite, bet kuris  pasirinkimas turės ir privalumų, ir trūkumų: jei buhalterinę apskaitą vesite pats, sutaupysite pinigų, tačiau šis procesas taps papildomu darbo krūviu jums; jei samdysite buhalterį, buhalterinės apskaitos  vedimu rūpintis neteks, tačiau teks skirti ir lėšų darbo užmokesčiui, ir suteikti darbo vietą  bei visas socialines garantijas samdoma buhalteriui, tuo tarpu, jei pasirinksite paskutinė variantą, teks  skirti lėšų, tačiau puikiu privalumu taps tai, jog mokėsite ne už visą darbo dieną, o tik už atliktą darbą.

Nuspręskite,  į kokias vietoves pristatysite malkas

Dar vienas dalykas, kuris taip pat neatsiejamas nuo sėkmingo veiklos organizavimo, yra toks: iš anksto numatykite, į kurias vietoves pristatysite produkciją. Savaime suprantama, vietovių  sąrašą sudaryti reikėtų labai atsakingai – kruopščiai apskaičiuokite,  į kurias vietoves malkų vežimas sudarytų mažiausiai išlaidų, pavyzdžiui, jei gyvenate Kaune, tokiu atveju svarbiausiu prioritetu turėtų tapti malkos Kaune.

Pasidomėkite ir kitais šilumos energijos šaltiniais ČIA.

Informacija apie granules.

Ką reikės žinoti einant laikyti vandens motociklo teises

Ką reikės žinoti einant laikyti vandens motociklo teises

Pasaulis per didelis, o mūsų gyvenimas per trumpas, kad galėtume sau leisti švaistyti savo energiją bet kur ir bet kam, geriau visą brangų laiką skirkime investicijoms į save, naujų žinių atradimui bei įtvirtinimui. Ne paslaptis, kad kai kurios žinios ne tik atvers Jums platesnį akiratį pasaulyje, bet ir suteiks galimybę paįvairinti gyvenimą pramogomis, įvairiais nuotykiais bei leis visą laiką būti geros nuotaikos.

Pradėkime nuo pradžių. Daugelis iš Jūsų žino įvairių pramogų Lietuvoje, bet laikui bėgant ir nuolat jomis besimėgaujant, jos vieną dieną ima ir pabosta. Tampa nuobodu jose lankytis ar dalyvauti, todėl daugelis iš tokias emocijas išgyvenančių žmonių pradeda naujų pramogų paieškas, kas suprantama nėra sudėtinga. Viena iš tokių pramogų yra vandens transporto valdymas, o jei smulkinant į kategorijas, daugelis jaunuolių vis dažniau pradeda ieškoti, kur būtų galima išsilaikyti teises, bet ne bet kokias, o vandens motociklui. Taip taip, kaip ankščiau, daugelis žvalgėsi į keturračius, šiuolaikiški žmonės nuo jų perėjo prie vandens motociklų, tačiau ir tokiai vandens transporto priemonei yra privalomos teisės.

Suprantama, kad vandens motociklo teisės nesuteiks galimybės plaukioti atviruose vandenyse, tačiau upėse ir ežeruose, tokia galimybė suteikia teisę smaginti bet kada. Tačiau, būtina atminti, kad kiekvienas motorinės vandens transporto priemonės valdytojas privalo žinoti visas vidaus vandenų bei saugios laivybos taisykles. Tik tokiu atveju galėsite mėginti laikyti egzaminą, o išlaikę jį, gausite pažymėjimą, kuris ir bus Jums leidimas plaukioti vandens motociklu.

Ką teks žinoti prieš einant į saugios laivybos administracijoje laikyti egzamino? Viskas labai paprasta, Jums teks perversti ir įsisavinti daugybę teisės aktų, kurie apibrėžia saugios laivybos taisykles, saugų dalyvavimą pasiplaukiojimuose bei išmokti ir žinoti įvairius sutartinius ženklinimus, plūdurų spalvų reikšmes ir naktinių švyturėlių tikslus, reikšmes bei paskirtį. Susipažinę su šia informacija ir ją įtvirtinę kursuose, bei pasikartojimo programoje galėsite registruotis egzaminui, kas kainuoja apie 27 ar 28 eurus ir bandyti tapti vandens motociklo kapitonu. Jei egzamino neišlaikysite, nieko blogo, tai pakartoti galėsite N kartų, tik prieš tai teks pasikartoti žinias ir dar kartą susimokėti už leidimą laikyti egzaminą, tik šį kartą, pakartotinis egzaminas kainuos mažiau, apie 8,60 eurų + pažymėjimo išdavimas, kurio kaina yra kintanti, bet kainuoja apie 3-4 eurus.

Taigi, jei įsigijote vandens motociklą plaukiojimui kūdroje, tai nereiškia, kad Jums nereikia leidimo ir teisių plaukioti juo. Todėl prieš pirkdami nepasivarginkite, registruokitės teisių kursuose, laikykite egzaminą ir plaukiokite saugiai.

Žinios kurias suteikia laivavedybos kursai

Žinios kurias suteikia laivavedybos kursai

Greičiausiai, kad daugelis iš jūsų žino arba sėkmingai bandytų spėti, kas yra laivavedyba, todėl apie tai daug nerašysime, tik trumpai. Laivų sandara, techninės dalys bei jų valdymo technika bei taisyklės ir yra vadinama laivavedyba.

Nuo pradžių

Tam, kad galėtumėte plaukioti savo įsigytomis vandens priemonėmis, vykdyti veiklą pramoginiais laivais, Jums yra būtini laivavedybos kursai, kurių dėka, susipažinsite su saugios laivybos inspekcijos keliamais reikalavimais saugumui užtikrinti, sužinosite ir įsisavinsite visus plaukiojimo vidaus vandenyje skiriamuosius ir būtinuosius ženklus, signalus bei ženklinimus. Taigi, tai puiki galimybė atverti naujas galimybes verslui, jei esate klaipėdietis ir šio miesto rajono gyventojas. Jei gyvenate toliau, tai ne bėda, leidimas plaukioti kateriu, burlaiviu ar didesniu laivų leis planuoti savo atostogas ir smagiai papramogauti.

Kursai būsimiems laivo valdytojams nėra didelės trukmės, jei pasirenkamas intensyvus mokymas mokymo centre, tokie kursai gali trukti apie 31 dieną, todėl susikaupę ir atlankę virš 60 procentų pamokų bei išlaikė laivavedžio teorijos egzaminą, į rankas gausite tikrą laivavedžio pažymėjimą, kurį bus privalu ir būtina turėti su savimi, kai laivu plauksite ar pramogausite mūsų šalies arba kitų šalių vidaus vandenyse.

Būtina atminti, kad laivavedžio kursai, jei į juos užsirašėte pirmą kartą ir tokio pažymėjimo dar neturite, teisę vairuoti vandens transporto priemonę gausite tik iki 150 arklio galios varikliams. Tai reiškia, kad jei svajojate apie išplaukas į atvirą jūrą ar smagų pasiplaukiojimą vandenynuose, apie tai galima pamiršti, bent jau kol kas, nes pirmas laivavedžio pažymėjimas, tokių teisių nesuteikia. Tačiau, po 12 mėnesių, kai išsilaikote egzaminą ir gaunate taip siektą pažymėjimą, Jūs vėl galite kreiptis į kursus organizuojančią mokymo įstaigą ar centrą ir registruotis papildomiems kursams, kurie suteiks teisę valdyti neriboto galingumo motorines valtis, laivus ar kitas priemones. Tai reiškia, kad Jums atviri atviri vandenys ir Jūs esate pasirengę šturmuoti vandenų platybes, jei tik esate tam pasiruošę ir fiziškai, ir psichologiškai, ir turite tam tinkamai bei techniškai tvarkingai parengtą priemonę.

Taigi, laivavedybos kursai ne tik suteikia galimybę plaukioti, tai atvers Jums naujus horizontus gyvenime, naujas pramogas ir gali būti, kad galimybę naujo verslo pradžiai.

 

Kaip įveikti magistrinio darbo užduotį

Kaip įveikti magistrinio darbo užduotį

Magistro darbas: kaip įveikti užduotį?

Daugeliui žmonių magistro darbas yra vienas rimčiausių akademinių užduočių, kurią tenka įveikti per savo gyvenimą.  Ne paslaptis, kad šio darbo svarba yra labai didelė, tad nieko keista, kodėl atsiranda nemažai studentų, kuriuos vien mintis apie šio darbo ruošimą, gąsdina. Tačiau belieka tik pridurti, kad yra keletas dalykų, į kuriuos atsižvelgus, magistro darbą parašyti bus gerokai lengviau. Kokie jie?

Motyvacija

Ar žinote, koks yra vienas svarbiausių komponentų, kuris reikalingas norint sėkmingai įveikti net pačias didžiausias bei sudėtingiausias užduotis? Ko gero, kiekvienas, kuris išgirstų tokį klausimą, sugalvotų, ką pasakyti, tačiau ekspertai vieningai sutaria, kad svarbiausia yra būti motyvuotam. Kodėl šis komponentas yra toks svarbus? Viskas labai paprasta – tas, kuris turi didelę vidinę motyvaciją, laiku ir  kur kas lengviau įveikia net pačias sunkiausias užduotis.

Daug užduočių, daug terminų

Jei įprastą  referatą galite  parašyti vos per kelias dienas, tai su magistro darbu yra kitaip – kartais ir pusmečio nepakanka jam paruošti. Tačiau skubėti taip pat neverta – geriau pasilikti daugiau laiko nei mažiau. O kad šį  ilgą laikotarpį lydėtų produktyvus darbas, suskirstykite visą šį jūsų laukiantį darbą į daug užduočių. Savaime suprantama,  vien tik to nepakaks – labai svarbu, kad visos to užduotys būtų atliktos laiku, tad kiekvienai iš jų paskirkite tam tikrą terminą, kitais žodžiais tariant, prisiminkite ir įgyvendinkite daug užduočių, daug terminų taisyklę.

Šiek tiek laiko atsargai

Savaime suprantama, kad griežtas užduočių numatymas bei terminų pakyrimas garantuoja, kad visas darbas bus atliktas iki tam tikros datos, tačiau niekada negalima išlikti tikrais – niekas nėra apsaugotas nuo negalavimų bei kitų reiškinių, galinčių sukliudyti jums rašyti magistro darbą (pavyzdžiui, kompiuterio gedimo, ar bibliotekos, kurioje yra visi jums reikalingi informacijos šaltiniai, remonto), tad pasilikite šiek tiek laiko (bent kelias savaites) atsargai.

Na, o pabaigai – dar vienas pastebėjimas. Jei jau pasiekėte tokį gyvenimo etapą, kuomet rašote magistro darbą, tai reiškia tik vieną –  kad pasiektumėte šį etapą, turėjote sėkmingai įveikti ir dar vieną – parašyti bakalauro darbą. Prisiminkite būtent šį etapą ž tai suteiks pasitikėjimo savimi, prisiminkite, kas juos įkvėpė – galbūt tie šaltiniai įkvėps jus ir šį kartą. Maža to, neretai sakoma, kad bakalauro darbo ruošimas yra viena geriausių repeticijų prieš magistro darbo ruošimą, taigi, jei bakalauro darbą parašėte sėkmingai, ko gero, nėra jokių kliūčių, kurios jums galėtų sutrukdyti paruošti ir puikų magistro darbą.

Kursiniai darbai.

Papildomos pamokos dar niekam nepadarė gėdos

Papildomos pamokos dar niekam nepadarė gėdos

Vairavimo kursai

Geru vairuotoju netampama tik įgijus vairuotojo pažymėjimą. Reikia daug mokytis tam, kad tokiu tapti, o tam yra įvairių būdų. Tai ir geros vairavimo mokyklos pasirinkimas, noras mokytis, aukštos kvalifikacijos mokytojo ir instruktoriaus pasirinkimas, ir papildomos vairavimo pamokos Vilniuje ar kitame mieste. Tam, kad išmoktumėte gerai vairuoti reikia įdėti daug pastangų.

Taigi, kas svarbiausia norint tapti geru vairuotoju? Negalima išskirti vieno kriterijaus, kuris padės šioje situacijoje. Daug kas priklauso nuo asmeninių savybių tokių, kaip noras mokytis, greitas žinių įsisavinimas, greita orientacija kelyje, tinkamas eismo situacijos įvertinimas ir pan. Daugelį įgūdžių galima lavinti. Tam padeda vairavimo kursų mokytojai ir instruktoriai. Tad labai svarbu pasirinkti gerą vairavimo mokyklą, kurioje dirba profesionalai. Pasidomėkite ar veikla vykdoma legaliai, ar turimi visi reikiami leidimai mokymams ir pan. Jei viskas gerai, tai galima užsirašyti į kursus.

Kai kuriems būsimiesiems vairuotojams aktualios papildomos paslaugos ir galimybės. Tuomet daug patogiau mokytis, o ir laikas išnaudojamas labai efektyviai. Pavyzdžiui, pasidomėkite ar organizuojamos papildomos vairavimo pamokos vilniuje ar kitame mieste, kuriame norėsite lankyti kursus. Dažnai klausiama ar tai svarbu. Taip, tai svarbu, nes jei visos jums reikalingos paslaugos bus patogioje vietoje, tai sutaupysite laiko, kuris lankant vairavimo kursus labai svarbus. Be to, daugelis besimokančiųjų nori kuo greičiau baigti kursus, išlaikyti valstybinius egzaminus ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Pagalvokite, ar bus patogu, jei teorinius mokymus jums ves viename miesto gale, o norėdami vairavimo pamokų turėsite vykti į kitą miesto galą? Nesvarbu ar tos praktinio važiavimo pamokos bus papildomos, ar tos, kurios priklauso sumokėjus už kursus. Tai tikrai nebus labai patogu. Taip pat pasidomėkite, kur yra pasirinktos vairavimo mokyklos aikštelė, kurioje praktikuositės. Geriau, kad ji būtų šalia kursų organizuojamos vietos. Daugelis mano, kad svarbu ir tai, kaip tinkamai pasirenkamas instruktorius ar mokytojas. Taip, tai tiesa, nes nuo to daug kas priklauso. Rinkitės tą, kuris turi daug žinių bei įgūdžių. Apie kvalifikaciją galima sužinoti pasirinktoje vairavimo mokykloje.

Geri vairuotojai neparuošiami per vieną dieną. Visoms žinioms įsisavinti tiek teorinėms, tiek ir praktinėms reikia laiko. Be to, ne visos galimos situacijos bus aptartos mokymo metu, todėl labai svarbu ir tai, kad išmoktumėte pats vertinti situaciją tinkamai, laikantis taisyklių. Tuomet kelyje bus saugu ir jums, ir kitiems, kurie dalyvaus eisme.

Transporto paslaugos turi paklausą ir Vilniuje

Transporto paslaugos turi paklausą ir Vilniuje

Kas yra transportas ir jų paslaugos žino daugelis, bet išvardinti daug jų variantų negali. Tad transporto paslaugų rūšis pabandysime aptarti mes.

Paklausti, kokias rūšis Jūs žinote, greičiausiai, kad pradėsite vardinti nuo paprastų paslaugų, tai taksi, viešojo transporto paslaugos, laivai, lėktuvai ar traukiniai. Taip pat, greičiausiai paminėsite ir automobilių nuomą, juk Vilniuje ji tokia populiari. Tikėtina, kad ne vienas bus susidūręs ir perkraustymo paslaugomis Vilniuje, kai norėjote persikraustyti. Tada teko išsinuomoti krovininį autobusą ir taip palengvinti savo nelengvas kraustynes. Persivežti minkštus rūbų maišus galima ir su lengvuoju asmeniniu automobiliu, bet įvairius baldus ir buities prietaisus, taip lengvai nepervežti. Automobilio gabaritai ne tokie, o ir daiktai netelpa tarp sėdynių, o kai kurie net per dureles.

Ką daryt, ką daryt, iš kur gaut transportą, iš ko pasiskolint? Greičiausiai, galvoje perverčiamas visas draugų sąrašas, kurie iš jų galėtų padėti perkrauti, o kurie turi tam skirtą mikroautobusą. Ir kaip elgtis, jei tame sąraše nėra draugų turinčių krovininį autobusiuką. Taigi, turėtų atsirasti kita idėja, kuri nepasirodys finansine prasme protinga, bet užsisakius ją ir pasinaudojus, atsiras geras jausmas, kad pagaliau nors viena paslaugas pagelbėjo. Šiuo atveju kalba liečia transporto paslaugas Vilniuje, į kurias įeina pačio krovininio mikroautobuso nuoma arba jo nuoma, kai kartu važiuoja ir vairuotojas, kuris ne tik pavairuos sunkvežimį, bet už atitinkamą mokestį padės perkelti ir sukrauti daiktus.

Kuo tokia paslauga ypatinga ir naudinga, gali suprasti į kraustymosi ar daiktų pervežimo situaciją patekę žmonės, nes tik tokiu būdu suprasite, ką reiškia turėti daugiau pagalbos rankų ir tinkamą tam transportą. O jei dar namie turite ir pianiną, tai galvos skausmas garantuotas :)

Taigi, naudokitės transporto paslaugomis ir užsisakykite perkraustymo paslaugas, jei gyvenate Vilniuje. Vyrukai tikrai Jūsų neapgaus ir nepaves, bet palengvins didelę naštą perveždami Jūsų turimus baldus, o gal ir negabaritinį krovinį, tokį kaip pianinas, seifas ar iš namo išmontuotą boilerį. Taigi, būkite sumanūs ir sėkmė Jums šypsos palikdama daug laiko savo reikmėms.

Geriausia ir greičiausia informacijos gavimo priemonė

Geriausia ir greičiausia informacijos gavimo priemonė

Greičiausiai, kad daugelis ir nesusimąstytų, kodėl šiuo metu yra geriausia pirkti kompiuterį.

Pirkti kompiuterį dabar yra pats palankiausias metas. Ne tik žvelgiant į kompiuterių konkurencingas kainas, bet ir dėl nemažo pasirinkimo. O kur dar konkurencija, kuri muša kainas rinkoje ir vis populiarėjantys planšetiniai kompiuteriai prisideda prie kainų „šienapjūtės“ ir visus kitus kompiuterinius prietaisus pigina vos ne kasdien.

Lengva prisiminti, kad visai neseniai, kompiuteriai buvo skirstomi vos į kelias grupes – stacionarius ir nešiojamus. Dabar prie šių dviejų dalyvių, tenka pripažinti, kad būtina pridėti ir trečią, žinoma tai – vis populiarėjantys planšetiniai kompiuteriai. Pasirinkimas nemažas ir kaip nesuklysti, regis tokiam painiam informacinių technologijų pasaulyje.

Suklysti nesunku, šios klaidos dar ir geba nemenkai kainuoti, o naujo ir neseniai nusipirkto daikto išmesti nesinori. Kad netektų susidurti su panašiomis problemomis visada dera pasverti savo norus ir galimybes.

Neretai į stacionarų kompiuterį mes žvelgiame, kaip į XX a. reliktą. Nereikia skubėti jo nuvertinti, nes ir šiomis dienomis daugelis asmenų juo naudojasi, ir negali atsidžiaugti jo universalumu, kurio kartais pritrūksta naujiems žaisliukams. Galimybė pačiam susikomplektuoti, o prireikus ir be papildomo vargo pasikeisti dalis, tai stalinio kompiuterio privalumas. Žinoma, triukšmas, netvarkingi laidai ar didelis energijos sunaudojimas, jau yra minusas.

Įsigyti kompiuterį ar bet kurį buities prietaisą internetu nėra sudėtinga, tai leidžia sutaupyti ne tik lėšų, bet ir laiko, jei ketinate pasivaikščioti po buitinės technikos prekybos centrus. O ir pardavėjai pradeda pabosti su savo žiniom, kurių, greičiausiai mes buityje nepanaudosime.

Bet ir tai nebėda, nes stacionarūs kompiuteriai gebėjo susidraugauti su monitoriais ir žmonės vis dažniau įsigyja prietaisą, kuris primena gerai atrodantį ir nemažą televizorių, bet tik ne asmeninį kompiuterį. Tokio dizaino prietaisams daug laidų nereikia, o jis visada yra patogus dažnam naudojimui bei geba papuošti namų interjerą.

Nešiojamų kompiuterių privalumus galima vardinti ilgai ir nuobodžiai. Vieniems asmenims, tai yra nepakeičiama darbo priemonė, nes galima dirbti visur ir visada. Kiti mėgaujasi jo kompaktiškumu, nes jis daug vietos neužima, atrodo patraukliai, o kaina nėra kosminė. Žinoma, jei tokio kompiuterio iš namų niekur nenešat, tai gal jo ir neverta pirkti? Juk yra tikrai neblogų stalinių viskas viename kompiuterių, jais naudotis nuostabu, o ekranas gali būti liečiamas pirštu.

Nereikia pamiršti ir jauniausio kompiuterių šeimos nario, tai planšetinio įrenginio. Gal esate minimalistas, jums nereikia nei teksto redaktoriaus, nei sudėtingų vaizdo ir garso apdorojančių programų, tada planšetinis kompiuteris yra geriausias pasirinkimas. Jei namuose veikia efektyvus ir stiprus bevielio interneto ryšis, savo prietaisu galėsite naudotis visur ir visada. Jo baterijos darbo laiko gali pavydėti standartiniai kompiuteriai, o kaina yra lengvai įkandama.

Kompiuterių pasaulyje pasirinkimas auga, o atsinaujinti visada yra prasminga. Galima tik pavydėti asmenims, kurie dabar nusprendė nusipirkti naują kompiuterį, nes jų specifikacijos ir kainos yra kvapą gniaužiančios. Dabar yra pats geriausias metas savo seną ir pavargusį prietaisą pakeisti nauju ir moderniu daiktu – planšetiniu, nešiojamu arba stacionariu kompiuteriu.

Ką iš modernios kompiuterinės technikos pasirinksite Jūs?

Apie šaldytuvus ir jų kainas pasidomėti galite ČIA.

Besiruošiantiems gintis reikalingi diplominiai darbai

Besiruošiantiems gintis reikalingi diplominiai darbai

Diplominiai darbai: patarimai besiruošiantiems gynimui

Diplominiai darbai – kelias į diplomą. Tačiau bene svarbiausias momentas yra tas, jog nepakanka vien tik apruošti diplominį darbą – jį reikia dar ir apginti. Ir nors tai, kaip seksis apsiginti darbą, tam tikra dalimi priklausys ir nuo daugelio kitų faktorių, reikia pabrėžti, kad siekdami kuo sklandesnio gynimo bei geresnių rezultatų, nemažai pastangų galite įdėti ir patys. Tad kol kas – šiek tiek patarimų, kaip ruoštis diplominio darbo gynimui.
Atkreipkite dėmesį į recenzento pastabas
Diplominio darbo gynimas paprastai vyksta jau gavus recenzentų įvertinimą bei pastabas. Būtent šios pastabos gali tapti puikia pagalbine priemone ruošiantis gynimui: juk jei recenzentas pateikia tam tikras pastabas, verta iš tiesų suklusti ir atidžiai pagalvoti, jog galbūt tai išryškina silpniausias jūsų darbo vietas. Jei jas pastebėjo recenzavęs asmuo, pastebės ir komisijos nariai. Žinoma, didelių pokyčių padaryti jau nebegalėsite, bet pasiruošti atsakymu į recenzento klausimus ar apginti tuos sprendimus, kurie buvo sukritikuoti, tikrai įmanoma, tam tereikia šiek tiek pastangų bei laiko.
Pagal šabloną
Ruošiantis diplominio darbo gynimui yra verta atsiminti ir šablonus. Žinoma, pavienis toks žodis nesako nieko, todėl būtina pateikti kontekstą. O jis yra toks: daugelį dalykų vyksta pagal šabloną. Štai, pavyzdžiui, kad ir darbo pokalbis: kad ir į kokią poziciją pretenduotumėte, kad ir kiek toje kompanijoje dirbtų žmonių, didžioji dalis klausimų bus labai panašūs, nepriklausomi nuo darbovietės. Panašiai yra ir su diplominių darbų gynimu: skirtingi studentai, skirtingos darbų temos, skirtingos darbų temos, metodai, tikslai, tačiau didžioji dalis klausimų, kuriuos išgirsite iš komisijos bus labai panašūs į tuos, kuriuos jau girdėjo anksčiau diplominius darbus apsigynę studentai. Tad kodėl neatkreiptus dėmesio į šiuos klausimus?
Bendro pobūdžio patarimai
Na, o pabaigai – dar keli trumpi bendro pobūdžio patarimai. Iš anksto pasiruoškite atsakymus į svarbiausius klausimus, apmąstykite, ką norėsite pasakyti, patikrinkite, ar jūsų kalba nebus per ilga, o repetuodami – stebėkite save veidrodyje: pastebėsite, kokios veido išraiškos nereikalingos, stenkitės kalbėti laisvai bei paprastai. Taip pat nereikėtų kalbėti vadovėline kalba, kur kas labiau tiks savi žodžiai. Nepamirškite ir šypsenos. Dieną prieš gynimą stenkitės pailsėti, gerai išsimiegokite, pusryčiams valgykite tuos maisto produktų, kurie suteiktų energijos bei žvalumo visai dienai. Svarbi ir išvaizda – pasirūpinkite šukuosena, makiažu bei manikiūru, pasirinkite puošnesnius drabužius nei įprastai – jausitės ypatingai labiau pasitikėsite savimi.

Daugiau informacijos ČIA.

Straipsnis paskelbtas: 2015-06-08

Uostų gilinimo technologijos ir ypatumai pradžia

Uostų gilinimo technologijos ir ypatumai pradžia

Darbo pradžia įkeliama ir su turiniu, kuris yra pagrindinis darbo projektas, o visas dėstymas tik patvirtinto plano įgyvendinimas.

TURINYS

ĮVADAS 3
1. GILINIMO PASKIRTIS 5
2. GILINIMO LAIVŲ (TECHNIKOS) TIPAI 8
3. VANDENS TELKINIŲ VALYMO IR GILINIMO DARBŲ SUDĖTIS 14
4. POVEIKIS APLINKAI 21
IŠVADOS 24
LITERATŪRA 25

ĮVADAS

Temos aktualumas. Be daugumos ir nesustojančių dugno valymo procesų visame pasaulyje didžioji dalis prekybos dažnai sutriktų keletui mėnesių, nes daugybė prekių yra gabenamos laivais, dažniausiai naudojantis uostais, kuriuos reikia pasiekti jūromis per kanalus. Pramoginis plaukiojimas taip pat turėtų būti ribojamas ir vykti tik mažų laivų pagalba.
Dauguma jūros dugno valymo operacijų ir nuogrimzdų bei dumblo šalinimų paprastai atlieka uosto kompanijos ar atitinkamos vyriausybinės agentūros, kurios turi tam reikiamas licencijas.
Gilinimas – tai yra kasimo veikla, kuri paprastai atliekama bent iš dalies po vandeniu, seklios jūros ar gėlo vandens plotuose su dugno nuosėdų rinkimu, jas realizuojant kitose vietose.
Šis metodas dažnai naudojamas palaikyti vandens kelius tinkamus laivybai. Jis taip pat naudojamas kaip būdas papildyti smėliu paplūdimius, kur per daug smėlio buvo prarasta dėl pakrančių erozijos. Gilinimas taip pat naudojamas kaip žvejojimo tam tikrų rūšių valgomųjų jūros moliuskų ir krabų technika, pvz., naudojant žvejybos dragą.
Draga [angl. drag] yra plaukiojantis agregatas vandens apsemtoms birioms naudingosioms iškasenoms kasti ir perdirbti.
Žemsiurbė – tai laive ar valtyje įrengta draga. Kartais Amerikoje naudojamos žemsiurbės vadinamos dragomis.
Gilinimo proceso metu iškeliamos iškasenos (papildomos medžiagos), kurios lieka gilinamoje srityje. Gilinimo darbų metu gautos iškasenos naudojamos melioracijoje arba kitiems tikslams (paprastai susijusiems su statyba), ir taip pat istoriškai suvaidino svarbų vaidmenį aukso kasyboje.

2 dalis.

3 dalis.

Darbo pradžia patalpinta: 2015-04-21