Žinios kurias suteikia laivavedybos kursai

Žinios kurias suteikia laivavedybos kursai

Greičiausiai, kad daugelis iš jūsų žino arba sėkmingai bandytų spėti, kas yra laivavedyba, todėl apie tai daug nerašysime, tik trumpai. Laivų sandara, techninės dalys bei jų valdymo technika bei taisyklės ir yra vadinama laivavedyba.

Nuo pradžių

Tam, kad galėtumėte plaukioti savo įsigytomis vandens priemonėmis, vykdyti veiklą pramoginiais laivais, Jums yra būtini laivavedybos kursai, kurių dėka, susipažinsite su saugios laivybos inspekcijos keliamais reikalavimais saugumui užtikrinti, sužinosite ir įsisavinsite visus plaukiojimo vidaus vandenyje skiriamuosius ir būtinuosius ženklus, signalus bei ženklinimus. Taigi, tai puiki galimybė atverti naujas galimybes verslui, jei esate klaipėdietis ir šio miesto rajono gyventojas. Jei gyvenate toliau, tai ne bėda, leidimas plaukioti kateriu, burlaiviu ar didesniu laivų leis planuoti savo atostogas ir smagiai papramogauti.

Kursai būsimiems laivo valdytojams nėra didelės trukmės, jei pasirenkamas intensyvus mokymas mokymo centre, tokie kursai gali trukti apie 31 dieną, todėl susikaupę ir atlankę virš 60 procentų pamokų bei išlaikė laivavedžio teorijos egzaminą, į rankas gausite tikrą laivavedžio pažymėjimą, kurį bus privalu ir būtina turėti su savimi, kai laivu plauksite ar pramogausite mūsų šalies arba kitų šalių vidaus vandenyse.

Būtina atminti, kad laivavedžio kursai, jei į juos užsirašėte pirmą kartą ir tokio pažymėjimo dar neturite, teisę vairuoti vandens transporto priemonę gausite tik iki 150 arklio galios varikliams. Tai reiškia, kad jei svajojate apie išplaukas į atvirą jūrą ar smagų pasiplaukiojimą vandenynuose, apie tai galima pamiršti, bent jau kol kas, nes pirmas laivavedžio pažymėjimas, tokių teisių nesuteikia. Tačiau, po 12 mėnesių, kai išsilaikote egzaminą ir gaunate taip siektą pažymėjimą, Jūs vėl galite kreiptis į kursus organizuojančią mokymo įstaigą ar centrą ir registruotis papildomiems kursams, kurie suteiks teisę valdyti neriboto galingumo motorines valtis, laivus ar kitas priemones. Tai reiškia, kad Jums atviri atviri vandenys ir Jūs esate pasirengę šturmuoti vandenų platybes, jei tik esate tam pasiruošę ir fiziškai, ir psichologiškai, ir turite tam tinkamai bei techniškai tvarkingai parengtą priemonę.

Taigi, laivavedybos kursai ne tik suteikia galimybę plaukioti, tai atvers Jums naujus horizontus gyvenime, naujas pramogas ir gali būti, kad galimybę naujo verslo pradžiai.